Chcesz otworzyć sklep internetowy? Zaplanuj sprawny przewóz towarów

Coraz częściej prowadzimy działalność handlową przez internet. Sklep online nie potrzebuje wielkiej przestrzeni na działalność, a można oferować usługi wielu klientom. Ważne jest jednak zadbanie o logistykę, gdyż klienci będą kupować u nas tylko wtedy, gdy nie będą musieli długo oczekiwać na przesyłkę. Spedycja polska jest więc bardzo ważna.

Jak ważna jest obsługa klientów? Spedycja polska i usługi kurierskie

Klient, który lubi wygodę, będzie kupował tylko w sklepie, który współpracuje z firmami zapewniającymi usługi kurierskie na najwyższym poziomie. Nawet jeśli spedycja polska działa bez zarzutu i towary trafiają do nas sprawnie, problem może się pojawić, gdy kurier nie będzie pracował bez zarzutu. Nadal możemy nadać paczkę na poczcie, ale rozbudowany rynek ofert kurierskich zachęca do korzystania z ich usług. Korzystanie z usług kurierów ma sporo zalet. Firmy dostarczające przesyłki robią to zwykle szybko – w wypadku paczek przekazywanych na terenie Polski standardowy czas doręczenia to jeden dzień. Przesyłki zagraniczne realizowane są w nieco dłuższym terminie. Każda firma kurierska ma swoją stronę internetową, na której znajdziemy dane kontaktowe oraz ofertę i cennik usług. Wystarczy zadzwonić na podany numer i zamówić kuriera, a ten przyjedzie, odbierze towar i dostarczy go do rąk własnych odbiorcy. Jeśli sklep będzie działał sprawnie, z pewnością uda nam się wynegocjować atrakcyjne warunki finansowe.

W tym dziale  W jakich sprawach pomaga prywatny detektyw?

Logistyka ma znaczenie. Jak usprawnić sklep internetowy? Jak działa spedycja polska?

Silna konkurencja pomiędzy sklepami internetowymi sprawia, że klienci są coraz bardziej wymagający i coraz mniej niedociągnięć są w stanie wybaczyć – twierdzi Rhenus Logistics. Oczekują niskich kosztów wysyłki, darmowych zwrotów oraz perfekcyjnej organizacji sklepu, dzięki której cały proces zakupowy przebiegnie błyskawicznie. Ważne są więc usprawnienia związane z całym łańcuchem logistycznym. Nawet piękna i dobrze działająca strona nie przyciągnie do sklepu internetowego klientów, jeśli spedycja polska będzie źle działać, co zazwyczaj skutkuje brakiem terminowości dostaw czy kiepską obsługą zwrotów.

Logistyka – sprawna spedycja polska

Sprawna przesyłka jest bardzo ważna, ale znaczenie ma także system zwrotów. O ile darmowy coraz częściej jest standardem w dużych sklepach, o tyle dla małych i średnich takie rozwiązanie może okazać się zbyt kosztowne. Zanim wprowadzimy taką usługę, musimy obliczyć średnią liczbę zwrotów w skali roku i pomnożyć przez koszty przesyłek. W automatyzacji spedycji polskiej pomoże chociażby wykorzystywanie paczkomatów. Dodatkowo w dużych sklepach internetowych dobrze sprawdzają się także sortery, które ułatwiają sortowanie zwrotów, a przez to przyspieszają możliwość ponownego wprowadzenie do sprzedaży zwróconych produktów. Niezwykle istotna jest terminować. W związku z tym trzeba mieć aktualne informacje na temat bieżących zamówień, dostępności poszczególnych produktów u dostawców, a także stanu reklamacji i zwrotów. W przypadku małego sklepu możliwe jest samodzielne obsługiwanie usług logistycznych, ale gdy sklep się rozrasta, sprzedawanie, magazynowanie, pakowanie i wysyłanie towaru staje się zbyt czasochłonne i kosztowne. Wówczas bardziej opłaca się nawiązanie współpracy z firmą logistyczna, która sprawnie się zajmie spedycją polską.

W tym dziale  Obawiasz się, że ktoś założył podsłuch w Twoim domu? Dowiedz się, kto może Ci pomóc

Sprawna organizacja łańcucha dostaw w sklepie internetowym jest nie mniej ważna niż procesy marketingowo-sprzedażowe. Logistyka często przesądza o przyszłości danego sklepu, dlatego warto starannie dobierać partnerów, by spedycja polska działała bez zarzutów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *