Chcesz otworzyć sklep internetowy? Zaplanuj sprawny przewóz towarów

Coraz częściej prowadzimy działalność handlową przez internet. Sklep online nie potrzebuje wielkiej przestrzeni na działalność, a można oferować usługi wielu klientom. Ważne jest jednak zadbanie o logistykę, gdyż klienci będą kupować u nas tylko wtedy, gdy nie będą musieli długo oczekiwać na przesyłkę. Spedycja polska jest więc bardzo ważna.

Jak ważna jest obsługa klientów? Spedycja polska i usługi kurierskie

Klient, który lubi wygodę, będzie kupował tylko w sklepie, który współpracuje z firmami zapewniającymi usługi kurierskie na najwyższym poziomie. Nawet jeśli spedycja polska działa bez zarzutu i towary trafiają do nas sprawnie, problem może się pojawić, gdy kurier nie będzie pracował bez zarzutu. Nadal możemy nadać paczkę na poczcie, ale rozbudowany rynek ofert kurierskich zachęca do korzystania z ich usług. Korzystanie z usług kurierów ma sporo zalet. Firmy dostarczające przesyłki robią to zwykle szybko – w wypadku paczek przekazywanych na terenie Polski standardowy czas doręczenia to jeden dzień. Przesyłki zagraniczne realizowane są w nieco dłuższym terminie. Każda firma kurierska ma swoją stronę internetową, na której znajdziemy dane kontaktowe oraz ofertę i cennik usług. Wystarczy zadzwonić na podany numer i zamówić kuriera, a ten przyjedzie, odbierze towar i dostarczy go do rąk własnych odbiorcy. Jeśli sklep będzie działał sprawnie, z pewnością uda nam się wynegocjować atrakcyjne warunki finansowe.

W tym dziale  Szukasz idealnej propozycji finansowania? Dowiedz się czym jest kredyt odnawialny

Logistyka ma znaczenie. Jak usprawnić sklep internetowy? Jak działa spedycja polska?

Silna konkurencja pomiędzy sklepami internetowymi sprawia, że klienci są coraz bardziej wymagający i coraz mniej niedociągnięć są w stanie wybaczyć – twierdzi Rhenus Logistics. Oczekują niskich kosztów wysyłki, darmowych zwrotów oraz perfekcyjnej organizacji sklepu, dzięki której cały proces zakupowy przebiegnie błyskawicznie. Ważne są więc usprawnienia związane z całym łańcuchem logistycznym. Nawet piękna i dobrze działająca strona nie przyciągnie do sklepu internetowego klientów, jeśli spedycja polska będzie źle działać, co zazwyczaj skutkuje brakiem terminowości dostaw czy kiepską obsługą zwrotów.

Logistyka – sprawna spedycja polska

Sprawna przesyłka jest bardzo ważna, ale znaczenie ma także system zwrotów. O ile darmowy coraz częściej jest standardem w dużych sklepach, o tyle dla małych i średnich takie rozwiązanie może okazać się zbyt kosztowne. Zanim wprowadzimy taką usługę, musimy obliczyć średnią liczbę zwrotów w skali roku i pomnożyć przez koszty przesyłek. W automatyzacji spedycji polskiej pomoże chociażby wykorzystywanie paczkomatów. Dodatkowo w dużych sklepach internetowych dobrze sprawdzają się także sortery, które ułatwiają sortowanie zwrotów, a przez to przyspieszają możliwość ponownego wprowadzenie do sprzedaży zwróconych produktów. Niezwykle istotna jest terminować. W związku z tym trzeba mieć aktualne informacje na temat bieżących zamówień, dostępności poszczególnych produktów u dostawców, a także stanu reklamacji i zwrotów. W przypadku małego sklepu możliwe jest samodzielne obsługiwanie usług logistycznych, ale gdy sklep się rozrasta, sprzedawanie, magazynowanie, pakowanie i wysyłanie towaru staje się zbyt czasochłonne i kosztowne. Wówczas bardziej opłaca się nawiązanie współpracy z firmą logistyczna, która sprawnie się zajmie spedycją polską.

W tym dziale  Obawiasz się, że ktoś założył podsłuch w Twoim domu? Dowiedz się, kto może Ci pomóc

Sprawna organizacja łańcucha dostaw w sklepie internetowym jest nie mniej ważna niż procesy marketingowo-sprzedażowe. Logistyka często przesądza o przyszłości danego sklepu, dlatego warto starannie dobierać partnerów, by spedycja polska działała bez zarzutów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *