Szukasz idealnej propozycji finansowania? Dowiedz się czym jest kredyt odnawialny

W Polsce, instytucje finansowe, oferują swoim klientom wiele różnych możliwości uzyskania dodatkowych środków. Jednym z coraz bardziej popularnych produktów finansowych staje się tak zwany kredyt odnawialny. Wielu klientów uważa, że taki kredyt to nic innego jak debet na koncie. Okazuje się jednak, że są to dwa produkty finansowe różniące się od siebie.

 

Standardowy kredyt odnawialny to pewnego rodzaju linia kredytowa, która jest stale dostępna na koncie osobistym klienta, który spełnił odpowiednie warunki banku i wnioskował o taki kredyt. Pieniądze, które są oferowane w ramach takiego produktu finansowego, są dostępne jak normalne środki. Przykładowo, jeśli posiadamy na koncie 3000 zł i korzystamy z kredytu odnawialnego na kwotę 2000 zł to razem mamy do dyspozycji 5000 zł. Z pieniędzy dostępnych w ramach takiego kredytu, można korzystać normalnie, czyli istnieje możliwość wypłacania ich z bankomatu, płacenia nimi bezgotówkowo czy też za pośrednictwem Internetu.

Jak wygląda odnawianie się takiego kredytu?

 

Kredyt odnawialny zostanie odnowiony po każdej spłacie zadłużenia. Większość banków oferuje swoim klientom wygodne kredyty, które odnawiają się w trybie automatycznym. Sama spłata jest bardzo prosta i również zautomatyzowana. Gdy na koncie pojawią się pieniądze, wówczas zostaną one pobrane przez bank w ramach spłaty zadłużenia. Po spłacie środki będą znowu dostępne do wykorzystywania na dowolny cel. Standardowo kredyt odnawialny objęty jest 12-miesięczną umową, która jest automatycznie przedłużana, o ile klient lub bank wcześniej jej nie wypowie.

W tym dziale  3 zalety sprawdzenia swojego potencjalnego kontrahenta. Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby

Kredyt odnawialny i jego oprocentowanie

 

Oprocentowanie produktu finansowego, jakim jest kredyt odnawialny, jest uzależnione od banku i obowiązujących w nim przepisów. Zwykle wynosi ono około 10% w skali rocznej. Ważną informacją jest to, że klient płaci odsetki nie od całej kwoty przyznanego limitu tylko od rzeczywiście wykorzystanej kwoty.

Kredyt odnawialny oraz debet

 

Bardzo często kredyt taki jest mylony z debetem. Okazuje się jednak, że kredyt odnawialny różni się od debetu przede wszystkim pod względem formalności. W przypadku kredytu odnawialnego, należy złożyć w banku odpowiedni wniosek oraz podpisać z nim umowę, a w przypadku debetu, takie formalności nie są zwykle potrzebne. Drugą sprawą jest wysokość kwoty, jaką można otrzymać. Kredyt odnawialny umożliwia uzyskanie limitu w kwocie od 500 do nawet 150 tysięcy złotych, a debet obejmuje znacznie niższe sumy. Oczywiście otrzymanie kredytu odnawialnego i jego kwota, są uzależnione od zdolności kredytowej klienta, która jest dokładnie analizowana i oceniana przez bank. Kwota przyznanego kredytu jest uzależniona głównie od wysokości regularnych, miesięcznych wpływów na konto.

 

Jak widać, kredyt odnawialny to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród klientów banków, ze względu na swoje zalety, takie jak wysoka dostępna kwota oraz duża wygoda i swoboda korzystania. Znalezienie takiego kredytu nie stanowi problemu, ponieważ jest on oferowany przez wiele banków w naszym kraju.

W tym dziale  Jak założyć konto w banku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *