Niezbędne meble w wyposażeniu nowoczesnego i ergonomicznego biura. Sprawdź, co powinno się znaleźć w Twoim miejscu pracy

Wybór mebli biurowych nie jest łatwy. Musimy bowiem wybrać elementy wyposażenia, które służyć będę osobom o różnych gustach, a przede wszystkim będą pojemne i estetyczne. Co w takiej sytuacji robić? Jakimi kryteriami się kierować? Jak wybrać krzesła biurowe i inne meble? Co jeszcze powinno się znaleźć w biurze?

Jak dobrze wybrać krzesła biurowe i inne meble?

Dobrze wyposażone, eleganckie biuro jest wizytówką naszej firmy i sygnałem dla klienta świadczącym o naszym profesjonalizmie. Klient czy kontrahent, zanim się odezwie do nas czy do naszej sekretarki, najpierw spojrzy na wygląd biura. Podniszczone, niewygodne krzesła biurowe i wykrzywione meble na pewno nie zrobią dobrego wrażenia. Znaczenie mebli biurowych dla wizerunku firmy jest tak duże, że warto przemyśleć, czy nie skorzystać z usług dekoratora wnętrz, który zadba o wygląd i funkcjonalne rozstawienie elementów wyposażenia. Co bardzo ważne wybierze nie tylko to, co ładne, ale i praktyczne. Zwróćmy uwagę na jakość wykonania mebli biurowych. Najlepiej, by były zrobione z trwałych i estetycznych materiałów. Sprawdźmy także, czy biurka są stabilne. Najlepszym wyborem będą te na metalowych nogach, które są duże bardziej wytrzymałe niż popularne nogi płycinowe.

W tym dziale  Drukarki poleasingowe: wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Jak powinny wyglądać krzesła biurowe i inne meble?

W przypadku mebli biurowych ergonomia ma duże znaczenie, gdyż wszystko musi być ustawione tak, by pracownik bez problemu mógł wykonywać swoje obowiązki. Musi mieć łatwy i wygodny dostęp do drukarki, niszczarki czy szafy z dokumentami. Jeśli biura są pojedyncze, ich wygląd może być nieco bardziej zindywidualizowany, co nawet ciekawie wygląda. Oczywiście muszą być pewne spójne elementy, czyli np. takie same biurka czy krzesła, ale z innymi dodatkami (szafki, półki, lampa). Może pracownik ma jakieś preferencje w tej sprawie? Zapytajmy i wspólnie ustalmy, jak ma wyglądać pomieszczenie biurowe. Najlepiej wybrać proste, stabilne i porządnie wykonane meble wyposażone w system szuflad. Jeśli do stanowiska pracy przypisany jest komputer, wybierzmy dedykowane dla niego biurko. Wysokość dostosujmy do wzrostu pracownika. Jeśli projektujemy biuro otwarte, tak zwany open space, zadbajmy o to, by każdej z zatrudnionych osób zapewnić nieco prywatności.

Wybieramy krzesła biurowe

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje krzeseł biurowych. Pierwsze z nich to tzw. krzesła konferencyjne, które stawiamy przy stołach w salach, w których prowadzimy spotkania i w których rozmawiamy z gośćmi. Możemy kupić zwykłe, plastikowe krzesła, które łatwo się przechowuje lub prestiżowe krzesła drewniane. Fotele obrotowe zaś to krzesła biurowe, które stawiamy przy biurku pracownika. Jest to jeden z najważniejszych mebli biurowych, gdyż spędza się w nim wiele godzin. Przede wszystkim musi być wygodny i ergonomiczny, powinien mieć regulowane podłokietniki i podparcia lędźwiowe, by zapewnić naturalną postawę i dobre podparcie dla kręgosłupa. Oparcie powinno być regulowane w zakresie 5 stopni do przodu i 30 do tyłu.

W tym dziale  Czas przechowywania dokumentów

Biuro to miejsce, w którym spędzamy kilka godzin dziennie. Warto zadbać, by było ładne i wygodne, a czas pracy nie był dla nas męczarnią. Wybierzmy ładne meble i krzesła biurowe, które zagwarantują wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *