Jak założyć konto w banku?

Bankom zależy na tym, by mieć jak najwięcej klientów. W związku z tym, aby zachęcić do skorzystania właśnie z ich oferty, coraz bardziej ułatwiają procedury zakładania konta bankowego. Aktualnie rachunek można otworzyć nie tylko w tradycyjny sposób, czyli poprzez osobistą wizytę w oddziale. Można także dowiedzieć się, jak założyć konto w banku przez internet, by uniknąć wizyty w oddziale.

Zakładanie konta w oddziale banku i przez infolinię

Jeśli mamy obawy, że nie będziemy wiedzieli jak założyć konto w banku przez internet, możemy udać się do oddziału instytucji finansowej. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą dowodu osobistego (czasem może być także potrzebny drugi dokument tożsamości), który będzie niezbędny do zawarcia umowy.

Konsultant banku pomoże nam wybrać najlepszy dla nas produkt, odpowie na nasze pytania oraz przygotuje wymagane dokumenty. Możemy także założyć konto w banku dzwoniąc na infolinię, której numer znajdziemy na ulotce lub na stronie internetowej banku. Procedura składania wniosku o rachunek polega na rozmowie z konsultantem oraz podaniu mu danych, niezbędnych do sporządzenia umowy. Podpisanie dokumentu następuje w oddziale banku lub w naszym domu – kurier przywozi dokumenty, a my musimy je podpisać. Jeśli wszystkie wymagane formalności (przede wszystkim podpisy klienta) zostały zachowane – konto zostanie uruchomione praktycznie natychmiast po zatwierdzeniu przez bank umowy.

W tym dziale  Porwania rodzicielskie to trudny temat. Dowiedz się, kiedy należy skorzystać z profesjonalnej pomocy

Jak założyć konto w banku przez internet?

Coraz więcej klientów zakłada konto drogą elektroniczną, co jest szybkie, wygodne i daje możliwość porównania ofert różnych banków oraz zapewnia ekspresową aktywację konta. Jeśli chcemy dowiedzieć się, jak założyć konto w banku przez internet, wejdźmy na stronę wybranej instytucji i wypełnijmy formularz. Po uzupełnieniu całego wniosku musimy zaznaczyć odpowiednie pola potwierdzające zapoznanie się z regulaminem oraz tabelą opłat i prowizji konta. Wysłanie wniosku jest pierwszym etapem w drodze po nowy rachunek. Drugim jest zawarcie umowy. Możemy to zrobić na dwa sposoby – możemy poprosić o to, by kurier przywiózł dokumenty – wypełniamy je zgodnie z instrukcją z banku, a kurier przekazuje do banku. Druga metoda jest o wiele szybsza, ale wymaga posiadania konta w innym banku. Polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego z dotychczasowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego na otwarty rachunek.Taki przekaz powoduje, że umowa staje się wiążąca dla obu stron.

Jakie dokumenty są potrzebne do założenia konta?

Dane, które będziemy musieli uzupełnić wypełniając wniosek o założenie konta są standardowymi informacjami w tego typu dokumentach: imię, nazwisko, kraj, miejsce i data urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, numer, seria i termin ważności dowodu osobistego oraz dane kontaktowe (nr telefonu, adres e-mail). Niektóre banki wymagają także skanu dokumentu tożsamości. Rzadszą praktyką jest wymóg przedstawienia przez klienta dokumentu poświadczającego osiąganie przychodów.

W tym dziale  10 sposobów na oszczędności. Sprawdź, jak zdobyć dodatkowe pieniądze

Obecnie wszystkie osoby pracujące muszą mieć rachunek bankowy, na który będzie wpływało wynagrodzenie. Warto więc dowiedzieć się, jak założyć konto w banku przez internet, by móc szybko załatwić wszystkie formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *