Miasto Wrocław to miasto studentów

Decydując o swojej przyszłości, przyszły student myśli o wyborze uczelni i interesującym kierunku. Wybór miasta w którym będzie się studiować, jest równie ważny. Studia magisterskie Wrocław oferują wiele atrakcji i udogodnień, które sprawią że czas studiów na długo pozostanie w pamięci.

 

Dlaczego warto wybrać Wrocław?

 

Wrocław to piękne miasto położone w południowo-zachodniej Polce. Sprawnie rozwijający się przemysł, innowacyjny biznes, wspaniałe zabytki i architektura oraz wiele innych czynników spowodowały, że w 2015 r. Wrocław znalazł się wśród 230 miast „Najlepszych do życia” według prestiżowego rankingu firmy doradczej Mercer.

 

To wyjątkowe miasto jest też siedzibą około 30 uczelni wyższych. Ich szeroka oferta i wysoka jakość kształcenia przyciągają studentów z całej Polski i nie tylko. Studia magisterskie Wrocław to właściwy wybór dla każdego, komu zależy na zdobywaniu wiedzy i dobrej zabawie.

 

Jakie są wydarzenia kulturalne i rozrywkowe we Wrocławiu?

 

Najważniejsza dla studenta jest oczywiście nauka, ale kiedy zmęczenie po sesji zaczyna mijać, przybywa chęci do zabawy. Wrocław to miasto pełne rozrywek i wydarzeń kulturalnych, z których każdy wybierze coś dla siebie. Nie bez powodu Wrocław został wybrany Europejską Stolicą Kultury 2016 roku.

W tym dziale  Turystyka – kierunek na studiach i pasja życiowa

 

Liczne muzea oferujące darmowe wejście przez większość dni w tygodniu. We Wrocławiu odbywają się festiwale muzyczne, np. popularny Przegląd Piosenki Aktorskiej, Jazz nad Odrą, kabarety i przeglądy filmowe. Studia magisterskie Wrocław to okazja do bliskiego kontaktu z kulturą.

 

Dla osób ceniących sobie mniej poważną rozrywkę również znajdzie się sporo propozycji. Znany klub Czarny Kot organizujący imprezy o różnej tematyce, Escape Roomy, laserowy paintball i wiele innych, przyciągają studentów szukających odpoczynku od trudów nauki.

Studenci nad rzek

Jakie są udogodnienia dla studentów we Wrocławiu?

 

Nie samą nauką student żyje. Wrocław pełen jest tanich jadłodajni, w sam raz na studencką kieszeń. Smaczne i pożywne posiłki w niskiej cenie zadowolą każdego wybrednego smakosza. Dla największych łasuchów przewidziano jedzenie na wagę, które również nie nadszarpnie ograniczonego budżetu.

 

Mocną stroną Wrocławia jest również komunikacja miejska. Do każdego zakątka miasta dotrzeć można autobusem lub tramwajem. Dla wygody pasażerów, w godzinach szczytu uruchomione są dodatkowe linie, dzięki czemu każdy student może dotrzeć na zajęcia.

 

Dla entuzjastów ruchu na świeżym powietrzu, utworzono system wypożyczalni rowerów. Jest to praktyczne rozwiązanie umożliwiające omijanie korków i dbanie o zdrowy tryb życia. Miasto posiada koło 700 rowerów i 70 stacji, na których można je wypożyczyć lub oddać. Takie rozwiązanie to wygodny sposób na przemieszczanie się po mieście. Co ciekawe, wypożyczenie roweru na mniej niż 20 minut nie wiąże się z żadnymi kosztami, dlatego warto wypróbować ten środek transportu.

W tym dziale  Studia z gwarantowaną przyszłością - poradnik studenta

 

Wrocław to miasto przyjazne studentom, oferujące wiele udogodnień pomocnych na co dzień. Zapewnia również rozrywkę na wysokim poziomie i wiele ciekawych atrakcji. Wybierając wymarzoną uczelnię, warto rozważyć jedną z wielu prestiżowych uczelni z Wrocławia, ponieważ studia magisterskie Wrocław to najlepszy sposób na niezapomniane wspomnienia.