kurier

Zamów kuriera i uniknij błędu

Kurierzy codziennie odbierają i dostarczają dziesiątki paczek i przesyłek. Presja czasu oraz nieustanne przemieszczanie się z miejsca, na miejsce powodują, że ich praca nie jest wolna od popełniania błędów. Powszechnie oczekuje się, że doręczyciele przesyłek będą pewni, solidni i na czas wywiążą się ze swoich zobowiązań. Klienci firm kurierskich zamawiając kuriera, zwłaszcza po raz pierwszy, mogą nie ustrzec się błędu. Warto więc dowiedzieć sie jak to zrobić najskuteczniej.

Jak zamawia się kuriera?

Zamówić kuriera można na trzy sposoby: przez Internet, telefonicznie lub osobiście. Niektóre firmy kurierskie mają punkty do których możemy udać się, by nadąć paczkę osobiście.

Najłatwiej zrobić to droga elektroniczną. Kiedy paczkę mamy już przygotowaną, przystępujemy do zamówienia kuriera. W tym celu na stronie internetowej wypełnić trzeba formularz zgłoszeniowy. Na początek podajemy w nim wymiary paczki (wysokość, szerokość, długość) oraz orientacyjną wagę.. Następnie wpisujemy dane adresowe nadawcy oraz odbiorcy, a także numery telefonów lub adresy mailowe. Zleceniobiorca poprosi nas zapewne o wpisanie informacji dotyczących zawartości paczki (zwłaszcza przy przesyłkach zagranicznych). Następnie dokonujemy wyboru dogodnego dla nas terminu przyjazdu kuriera oraz dostarczenia przesyłki. Po uzupełnieniu powyższych informacji, otrzymujemy ostateczną wycenę usługi oraz dane dotyczące uregulowania płatności. Formularze zazwyczaj są dość przejrzyste, a ich wypełnienie nie jest skomplikowane. Teraz trzeba tylko poczekać na przyjazd posłańca.

W tym dziale  Jak zareklamować swoją działalność niewielkim kosztem?

Jak uniknąć błędów?

Sam sposób zamawiania kuriera nie powinien nastręczać problemów. Pamiętajmy jednak, że na podstawie danych podanych w formularzu elektronicznym, sporządzony zostanie list przewozowy dla naszej przesyłki. Nie spieszmy się więc, a najlepiej jeśli kilkakrotnie sprawdzimy poprawność podanych danych. Jeśli poproszeni zostaniemy o podanie adresu mailowego lub numeru telefonu odbiorcy, postarajmy sie podać te dane. W razie jakichkolwiek trudności z dostarczeniem przesyłki kurier będzie mógł poinformować zainteresowane osoby. Aby uniknąć nieporozumień należy zadbać, aby spakowana przez nas paczka była dobrze zabezpieczona, miała poprawnie wpisane dane adresowe. Dla pewności można również do środka włożyć kartkę z adresem nadawcy i odbiorcy. Wysyłając przesyłkę za granicę, dobrze jest zorientować sie których towarów nie wolno wysyłać do wybranego kraju. W ten sposób unikniemy skonfiskowania przesyłki przez służby celne.

W zasadzie zamawianie usług kurierskich wydaje się być proste. Będzie tak, jeśli zawczasu zorientujemy się jak zrobić to najskuteczniej oraz dowiemy się co obejmuje cena usługi kurierskiej oferowanej przez wybraną firmę.