W jakich sprawach pomaga prywatny detektyw?

 

W 2001 roku w Polsce wprowadzono ustawę określającą kwestie powiązane z działalnością detektywów na terenie naszego kraju. Na jej podstawie ustalane są zasady przyznawania licencji oraz prawa i obowiązki firm działających w branży detektywistycznej. W skład ofert agencji detektywistycznych wchodzą przede wszystkim usługi z zakresu śledzenia i zdobywania informacji na temat zdrad małżeńskich. Oprócz tego specjaliści z tej branży prowadzą śledztwa w sprawach kryminalnych, rodzinnych oraz zajmują się szeroko pojętym wywiadem gospodarczym. 

Współczesne filmy i seriale paradokumentalne błędnie utwierdzają widzów w przekonaniu, że prywatny detektyw jest osobą, która wykonuje niebezpieczne zadania, w których prawie każdego dnia ryzykuje własne życie i zdrowie. Okazuje się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, a firmy detektywistyczne oferują szeroki wachlarz usług z zakresu pomocy w codziennych sprawach oraz sprawach powiązanych z firmami prowadzonymi przez klientów, itp.

Detektywi o różnych specjalizacjach

Można powiedzieć, że prywatny detektyw jest jak lekarz albo adwokat i może zajmować się tylko jedną konkretną specjalizacją. Nic w tym dziwnego, ponieważ współczesne usługi detektywistyczne są bardzo złożone i nie każda agencja jest w stanie zająć się wszystkim. Jeśli mamy do czynienia z agencją oferującą wszystkie typy usług to z pewnością zatrudnia ona kilku detektywów o zróżnicowanych specjalizacjach. W dobrej firmie detektywistycznej pracują więc osoby zajmujące się negocjacjami, wywiadem gospodarczym, informatyką śledczą, itp. Dzięki ścisłej współpracy takich fachowców usługi są realizowane profesjonalnie i skutecznie. Innymi słowy dobry prywatny detektyw potrzebuje pomocy współpracowników podczas realizacji zróżnicowanych zadań.

W tym dziale  Szukasz idealnej propozycji finansowania? Dowiedz się czym jest kredyt odnawialny

Jakimi sprawami może zająć się prywatny detektyw?

Firmy detektywistyczne oferują wiele różnych typów usług, które można podzielić na kilka ważnych grup. Do pierwszej z nich zaliczane są sprawy rodzinne. Zazwyczaj polegają one na tym, że prywatny detektyw obserwuje małżonka w celu zdobycia dowodów niewierności, które mogą zostać później legalnie wykorzystane w czasie sprawy rozwodowej, ponieważ dowody i raporty przygotowywane przez licencjonowanych detektywów są akceptowane przez polskie sądy. Jeśli chodzi o sprawy rodzinne to do tej grupy można zaliczać poszukiwanie zaginionych osób, członków rodziny czy też sprawdzenie opiekunki do dziecka. Sprawy te są rozwiązywane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Warto dodać, że prywatny detektyw może również realizować zlecenia o charakterze gospodarczym dla firm. W ramach takich usług sprawdzana jest wiarygodność potencjalnego partnera, lokalność pracowników, a także zdobywane są informacje o różnych nielegalnych działaniach konkurencji i innych firm oraz osób (np. nielegalne wykorzystanie znaku towarowego). Prywatny detektyw może pomóc w wykrywaniu nadużyć finansowych, a także zajmie się ustalaniem majątku dłużnika na rzecz firm windykacyjnych. Dodatkowo usługami związanymi ze sprawami gospodarczymi są często czynności, takie jak wykrywanie podsłuchów, sprawdzanie służbowych aut w poszukiwaniu lokalizatorów GPS czy też wykonanie audytu informatycznego.

W tym dziale  3 zalety sprawdzenia swojego potencjalnego kontrahenta. Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *