W jakich sprawach pomaga prywatny detektyw?

 

W 2001 roku w Polsce wprowadzono ustawę określającą kwestie powiązane z działalnością detektywów na terenie naszego kraju. Na jej podstawie ustalane są zasady przyznawania licencji oraz prawa i obowiązki firm działających w branży detektywistycznej. W skład ofert agencji detektywistycznych wchodzą przede wszystkim usługi z zakresu śledzenia i zdobywania informacji na temat zdrad małżeńskich. Oprócz tego specjaliści z tej branży prowadzą śledztwa w sprawach kryminalnych, rodzinnych oraz zajmują się szeroko pojętym wywiadem gospodarczym. 

Współczesne filmy i seriale paradokumentalne błędnie utwierdzają widzów w przekonaniu, że prywatny detektyw jest osobą, która wykonuje niebezpieczne zadania, w których prawie każdego dnia ryzykuje własne życie i zdrowie. Okazuje się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, a firmy detektywistyczne oferują szeroki wachlarz usług z zakresu pomocy w codziennych sprawach oraz sprawach powiązanych z firmami prowadzonymi przez klientów, itp.

Detektywi o różnych specjalizacjach

Można powiedzieć, że prywatny detektyw jest jak lekarz albo adwokat i może zajmować się tylko jedną konkretną specjalizacją. Nic w tym dziwnego, ponieważ współczesne usługi detektywistyczne są bardzo złożone i nie każda agencja jest w stanie zająć się wszystkim. Jeśli mamy do czynienia z agencją oferującą wszystkie typy usług to z pewnością zatrudnia ona kilku detektywów o zróżnicowanych specjalizacjach. W dobrej firmie detektywistycznej pracują więc osoby zajmujące się negocjacjami, wywiadem gospodarczym, informatyką śledczą, itp. Dzięki ścisłej współpracy takich fachowców usługi są realizowane profesjonalnie i skutecznie. Innymi słowy dobry prywatny detektyw potrzebuje pomocy współpracowników podczas realizacji zróżnicowanych zadań.

W tym dziale  Jak założyć konto w banku?

Jakimi sprawami może zająć się prywatny detektyw?

Firmy detektywistyczne oferują wiele różnych typów usług, które można podzielić na kilka ważnych grup. Do pierwszej z nich zaliczane są sprawy rodzinne. Zazwyczaj polegają one na tym, że prywatny detektyw obserwuje małżonka w celu zdobycia dowodów niewierności, które mogą zostać później legalnie wykorzystane w czasie sprawy rozwodowej, ponieważ dowody i raporty przygotowywane przez licencjonowanych detektywów są akceptowane przez polskie sądy. Jeśli chodzi o sprawy rodzinne to do tej grupy można zaliczać poszukiwanie zaginionych osób, członków rodziny czy też sprawdzenie opiekunki do dziecka. Sprawy te są rozwiązywane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Warto dodać, że prywatny detektyw może również realizować zlecenia o charakterze gospodarczym dla firm. W ramach takich usług sprawdzana jest wiarygodność potencjalnego partnera, lokalność pracowników, a także zdobywane są informacje o różnych nielegalnych działaniach konkurencji i innych firm oraz osób (np. nielegalne wykorzystanie znaku towarowego). Prywatny detektyw może pomóc w wykrywaniu nadużyć finansowych, a także zajmie się ustalaniem majątku dłużnika na rzecz firm windykacyjnych. Dodatkowo usługami związanymi ze sprawami gospodarczymi są często czynności, takie jak wykrywanie podsłuchów, sprawdzanie służbowych aut w poszukiwaniu lokalizatorów GPS czy też wykonanie audytu informatycznego.

W tym dziale  Obawiasz się, że ktoś założył podsłuch w Twoim domu? Dowiedz się, kto może Ci pomóc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *