Najczęstsze błędy w email marketingu. Tego nie rób!

Email marketing to jedna z integralnych części wielu strategii promocyjnych. Według badań aż 77% konsumentów preferuje komunikaty marketingowe przekazywane drogą wiadomości mailowych, więc właściwie przeprowadzony email marketing może przynieść imponujące rezultaty. Dowiedz się jakich błędów unikać w email marketingu, aby zapewnić najlepsze rezultaty!

Nie bądź nachalny

W marketingu emailowym zdecydowanie szkodliwa jest nachalność. Należy to rozumieć jako przekaz komunikatu, ale również jako częstotliwość kontaktu. Emaile zdecydowanie nie powinny być wysyłane codziennie, ani nawet co drugi dzień, ponieważ tak duża częstotliwość jest główną przyczyną wypisywania się klientów z listy. Maile nie powinny również nachalnie zachęcać do skorzystania z oferty, duże lepsze efekty osiąga się poprzez zaciekawienie potencjalnego klienta. Należy na bieżąco analizować skuteczność wysyłanych wiadomości i badać, które linki są najchętniej klikane.

Nie przerywaj komunikacji

W działaniach marketingowych najważniejsza jest konsekwentność i regularność. Emaili nie powinno się wysyłać zbyt często, jednak nieliczne i nieregularne wiadomości również nie pozwolą osiągnąć właściwych rezultatów. Najlepiej zaplanować całą korespondencję, aby pomiędzy poszczególnymi wiadomościami był optymalne przerwy. Wysłanie pojedynczych maili nie przynosi prawie żadnych rezultatów. Email marketing to działanie długofalowe i w taki sposób powinno być planowane.

W tym dziale  Jak wynająć lokal użytkowy? Porady dla najemców

Nie zapominaj o personalizacji

Każdy klient ma unikalne preferencje, dlatego nie każda wiadomość będzie tak samo interesująca dla wszystkich odbiorców. Dlatego też tak ważna jest segmentacja. Jest to strategia, która ma na celu dopasowanie treści w email marketingu do profilu odbiorcy. Dobrym początkiem będzie dopasowanie komunikatu do płci odbiorcy. Warto również skorzystać z narzędzi Googlee Analytics i podobnych, aby dopasować treść maili w zależności od tego, czy dany klient dopiero zapisał się na listę, czy jest na niej już od dłuższego czasu i może należy mu przypomnieć o ofercie.

Nie popełniaj błędów gramatycznych

Nawet pojedynczy błąd gramatyczny lub ortograficzny w treści wiadomości może poważnie zaszkodzić wizerunkowi firmy. Wszystkie działania reklamowe mogą wydać się wtedy klientowi niedbale przygotowane. To samo dotyczy treści graficznych, które czasami nie wyświetlają się prawidłowo w wiadomości. Każdy email należy dokładnie sprawdzić, aby upewnić się, że jego jakość sprosta oczekiwaniom klientów.

Nie ukrywaj stopki rezygnacji

Klienci z różnych powodów rezygnują z obecności na liście, a proces rezygnacji powinno się im maksymalnie ułatwić. Ukrywanie stopki z rezygnacją lub komplikowanie tego procesu wygeneruje jedynie frustrację u potencjalnego klienta, czego powinno się za wszelką cenę uniknąć. Klientów nie można zatrzymać siłą i z całą pewnością nie powinno się czynić takich prób. Według raportów około 78% respondentów uznaje brak możliwości wypisania się z mailingu za jeden z najbardziej rażących błędów.

W tym dziale  Niezbędne meble w wyposażeniu nowoczesnego i ergonomicznego biura. Sprawdź, co powinno się znaleźć w Twoim miejscu pracy

Źródło: https://digitalhill.pl/uslugi/email-marketing/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *