terminal w sklepie

Jak zwiększyć mobilność w firmie przy pomocy terminali?

 

Badania wykazują, że mali przedsiębiorcy, którzy nie oferują możliwości płacenia kartami płatniczymi tracą przez to potencjalnie 1 na 4 klientów. Ważnym aspektem jest też fakt, że im wyższa wartość zakupu, tym bardziej możliwość zapłacenia kartą jest istotna dla klientów. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się oprócz terminali stacjonarnych wprowadzić terminale mobilne.

Jakie zwiększyć mobilność za pomocą terminali?

Coraz większą popularnością cieszą się mobilne terminale płatnicze czyli tzw. mPOS. Rozwiązanie to zostało opracowane przede wszystkim dla małych i drobnych przedsiębiorstw, których zakres działalności wymaga ciągłego przemieszczania się, jak np. hydraulik, albo malarz, świadczący usługi bezpośrednio u klienta. Taki przedsiębiorca nie wie jaki zakres usług będzie ostatecznie potrzebny i jak wysokie koszty wyniesie taka usługa. Akceptowanie kart, poprawia bezpieczeństwo przedsiębiorcy, eliminując potrzebę wożenia ze sobą gotówki, co jest ważne w przypadku niektórych zawodów (taksówkarz, kurier).

Ważnym aspektem jest to, że mobilne terminale mogą być tańsze od terminala stacjonarnego ponieważ, kupując takie urządzenie przedsiębiorca unika kosztów dzierżawy terminala. Terminal przenośny to rozwiązanie wygodnie nie tylko dla małych przedsiębiorców pracujących w terenie, ale również może być przydatne dla właścicieli większych firm. Wyposażenie pracowników w takie terminale pozwala znacznie skrócić kolejki w sklepie lub placówce usługowej, a współcześni klienci zazwyczaj nie noszą przy sobie zbyt dużej ilości gotówki. Posiadanie takiego terminalu to oznaka nowoczesnego podejścia firmy do prowadzonego biznesu.

W tym dziale  Jak dobrać rozmiar telewizora do pomieszczenia?

Jakie są zalety posiadania mobilnego terminala płatniczego?

Posiadanie mobilnego terminala nie wiąże się ze stałymi kosztami jak w przypadku terminali stacjonarnych. Klient płaci jedynie za zakup urządzenia oraz prowizje za zrealizowane transakcje. Dla mobilnych terminali płatniczych wysokość prowizji jest stała i wynosi 1,49 % każdej płatności. Jest to ważne dla firm rzadziej przyjmujących płatności, ponieważ na wysokość prowizji nie ma wpływu obrót przedsiębiorstwa. Prowizja zależna od kwot transakcji jest bowiem bardziej korzystna dla dużych sprzedawców.

Aby przyjmować płatności z użyciem mobilnych terminali płatniczych przedsiębiorca powinien pobrać na urządzenie mobilne aplikację, która jest uruchamiana podczas przyjmowania płatności. Potwierdzenie dokonania transakcji przesyłane jest do klienta za pomocą wiadomości SMS lub na skrzynkę e-mail. Przedsiębiorca w każdej chwili może sprawdzić historię operacji na aplikacji w telefonie. Posiadanie mobilnych terminali zwiększa konkurencyjność mały przedsiębiorców i daje im dodatkowe możliwości, które pozwalają generować większy zysk. Ponadto firmy oferujące terminale mobilne często współpracują z bankami prowadzącymi rachunki małych przedsiębiorstw, dzięki czemu możliwe jest otrzymanie pakietów obejmujących rachunek firmowy, kartę płatniczą oraz mobilny terminal płatniczy.

W tym dziale  Jak wybrać klej do pianki?