Jak zareklamować swoją działalność niewielkim kosztem?

 

Prowadzenie własnej działalności nie opiera się tylko na obsłudze klientów, ponieważ tych aby się pojawili trzeba przyciągnąć. Bardzo ważne jest zareklamowanie swojej firmy, aby ludzie mogli się dowiedzieć o jej istnieniu. Samo przekręcenie tabliczki na drzwiach z napisem „otwarte” może jednak nie wystarczyć. Jakie są więc sposoby na reklamę?

 

Własna strona

Nie bez powodu strona internetowa jest na pierwszym miejscu. Żyjemy w czasach cyfryzacji i większość osób najpierw szuka miejsc w Internecie. Doskonale sprawdza się tutaj przysłowie „jeżeli nie ma cię w Internecie to nie istniejesz”. Własna strona www może być w formie samej informacji o istnieniu sklepu lub może działać jako sklep internetowy.

Aby założyć własną stronę można zlecić jej budowę od podstaw profesjonalnej firmie lub wykupić gotowy szablon z systemie CMS w jedne z wiodących firm w Internecie. Stronę można utworzyć za darmo korzystając z jednych z popularniejszych systemów CMS np. WordPress lub Jumla jednak trzeba mieć przyjemniej podstawowe pojęcie, jak ją poprawnie skonfigurować. Wtedy jedynym kosztem będzie wykupienie domeny i serwera.

Samo postawienie strony jednak nie jest wystarczające. To dopiero początek drogi, na które trzeba wdrożyć szereg działać optymalizacji, aby pojawić się wysoko na zapytania w wynikach wyszukiwania. Tym zajmu się Agencje SEO, które specjalizują się w pozycjonowaniu stron internetowych.

W tym dziale  Usługi kurierskie, czym tak naprawdę są?

Media społecznościowe

Portale społecznościowe stanowią jeden z najłatwiejszych, a zarazem najważniejszych sposobów pozyskania klientów. Założenie kont na portalach Facebook i Google+ to doskonałą i darmowa reklama własnej firmy w Internecie, zwłaszcza, jeżeli nie chce się lub nie może mieć własnej strony internetowej.

Portale społecznościowe mają tę moc, że jeżeli ktoś polubi dany post, to wyświetli się in u wielu osób nie mających wcześniej styczności z ofertą. Dodatkowo na fanpage rozwijają się często dyskusje na temat sklepu, jej obsługi i oferty, co jest doskonałym źródłem informacji, co należy poprawić.

Wiele firm traktuje fanpage jako swoją stronę główną, pomijać stronę WWW. Można zawrzeć na niej najważniejsze informacje takie jak godziny otwarcia, menu, adres, zdjęcia a nawet opinie klientów. Jest to także najszybszy sposób na dzielenie się informacjami o promocjach. Nie da się być bliżej z klientem niż właśnie poprzez portal społecznościowy.

Baner na ścianie

Jeżeli masz swój sklep stacjonarny lub możliwość umieszczenia reklamy na ścianie skorzystaj z tego. Duży bilbord rzuca się w oczy. Taką reklamą możesz zasłonić także obdrapaną elewację, co pozwoli zaoszczędzić ci na remoncie. Inwestycja w naświetlacze LED pozwali na wyróżnienie jej na tle innych w nocy. Dzięki temu reklama będzie działać o każdej porze dnia, a ty zyskasz nowych klientów.

W tym dziale  Podstawowe oprogramowanie w firmie

 

Współpraca z innymi sklepami

Jedną z tańszych form reklamy swój działalności jest współpraca z innymi. Można się porozumieć na utworzenie wzajemnej reklamy np. w formie ulotek dawanych klientom lub rozszerzenie działalności. Np. niektóre bary nawiązują współpracę z restauracjami w ten sposób, że w barze można zamówić pizzę w zamian za umieszczenie reklamy w pizzerii.