naklejki samoprzylepne

Jak można wykorzystać naklejki samoprzylepne?

Ludzka kreatywność nie zna granic. W sieci można znaleźć wiele filmików to potwierdzających. Co istotne, coraz częściej na takich filmach DIY (z ang. do it yourself) pokazujących, jak wykonać własnoręcznie różnorodne przedmioty, przedstawione jest, jak można wykorzystać niepozorne produkty, które w rękach artysty zmieniają się w prawdziwe cuda. Jednym z takich przedmiotów są naklejki samoprzylepne, które można nabyć w różnej formie. Do czego można je wykorzystać?

Jakie są praktyczne zastosowania naklejek samoprzylepnych?

Naklejki samoprzylepne mają różnorodną formę. Bardzo często dostępne są w formie białych etykietek, które mają wiele praktycznych zastosowań. Etykietki mogą mieć różne wymiary, dzięki czemu można je bez problemu dopasować do przedmiotów, na jakich zostaną wykorzystane. Co istotne, takie naklejki dobrze trzymają się wielu powierzchni, bez niszczenia ich powłoki. To pozwala na ich przyklejanie na różnorodne materiały.

Białe naklejki samoprzylepne, takie jakie znajdują się w ofercie avery zweckform można wykorzystać przede wszystkim do znakowania produktów. Znajdą one zastosowanie np. w każdej kuchni. Jeżeli przechowujesz w pojemnikach różnorodne produkty i przyprawy, to warto zawsze opisać to na pojemnikach. Przyklejając naklejkę na pojemnik i pisząc specjalnym markerem możemy zaznaczyć, co jest w pojemniku i kiedy kończy się przydatność tego produktu. Podobnie można oznakować produkty przechowywane w zamrażarce, szczególne te, które mają krótki termin ważności.

W tym dziale  Czas przechowywania dokumentów

Naklejki tego typu można też wykorzystać do oznakowania szkolnej wyprawki dziecka. Na okładkach zeszytów oraz książek można przykleić naklejkę z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz znakiem klasy, do której chodzi.

Podobne zastosowanie mogą mieć naklejki samoprzylepne praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia prywatnego, jak i zawodowego. W pracy możemy nimi oznaczyć poszczególne segregatory z dokumentami czy formularzami wydawanymi pracownikom lub petentom. W zakładach usługowych lub produkcyjnych można przy ich pomocy zaznaczyć pojemniki z poszczególnymi elementami potrzebnymi do wykonywania usług.

W jaki sposób można odmienić naklejki samoprzylepne?

Standardowe naklejki samoprzylepne w formie etykiet są „nudne”. Jednak znając ich wymiary możemy je spersonalizować przy pomocy programu graficznego. Niektóre programy są przygotowane specjalnie do przygotowywania nadruków na tego rodzaju naklejkach. Przykładem może być tutaj produkt avery zweckform, który ma już w sobie gotowe szablony do przygotowania nadruku na wybranej formie naklejki samoprzylepnej.

Przy odrobinie fantazji i chwili pracy przy użyciu takiego programu można zaprojektować ciekawe naklejki na słoiki z przetworami, indywidualnie dopasowane do każdego przedmiotu naklejki na podręczniki czy zeszyty szkolne naszego dziecka. Na naklejkach można wydrukować wtedy zarówno napisy, jak i grafiki. W zależności od możliwości drukarki – kolorowe lub czarno-białe. Warto przy tym pamiętać, że do nadruków na naklejkach, szczególnie tych o śliskiej powierzchni należy wykorzystywać drukarki o wysokiej jakości druku, który nie będzie się ścierał pod wpływem dotyku.

W tym dziale  Archiwizacja akt osobowych