Telewizory

Ergonomiczne środowisko pracy dzięki podnóżkom

Praca za biurkiem niestety wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Można by sądzić, że nasz kręgosłup nie jest tak obciążony, jak podczas pracy fizycznej. Nic jednak bardziej mylnego. Siedzący tryb życia przyczynia się do pogłębienia wad postawy, dolegliwości bólowych, pogorszenia wzroku i problemów z krążeniem. Dlatego tak ważne jest stworzenie dla siebie ergonomicznego środowiska pracy. Jednym z jego elementów jest podnóżek. Czemu jest taki ważny i jakimi kryteriami powinniśmy kierować się przy jego zakupie?

Dlaczego potrzebny jest podnóżek?

Aby zadbać o komfort dla swojego ciała, a tym samym stworzyć dla siebie przyjazne warunki pracy, warto zainwestować w podnóżek. To idealna opcja dla wszystkich, którzy spędzają długie godziny w pozycji siedzącej. Ucisk spowodowany przez brzeg krzesła sprawia, że krew w nogach krąży słabiej. Prowadzi to nie tylko do spadku koncentracji i uczucia zmęczenia, ale również powstawania żylaków i zatorów. Podnóżki to produkty ergonomiczne, które zapewniają podparcie dla nóg. Gdy znajdują się one w nieco wyższej pozycji, naczynia krwionośne nie ulegają zwężeniu, przez co krew przepływa przez nie prawidłowo.

O tym biurowym gadżecie powinny pomyśleć również osoby, których Matka Natura nie obdarzyła wysokim wzrostem. Zdarza się bowiem, że nawet po dopasowaniu wysokości fotela do biurka, ich nogi ledwo dosięgają podłogi. W takiej sytuacji podnóżek zapewni swobodne oparcie dla stóp oraz wygodę podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

W tym dziale  Skuteczne pomysły na własny biznes - franczyza

Można śmiało powiedzieć, że nogi na podnóżku ułożone są tak, jak w stanie spoczynku. Eliminuje to wszelkie napięcia i uczucie ciężkich, zmęczonych nóg. Między kręgosłupem a nogami zachowany jest kąt prosty, dzięki czemu nie powstają napięcia mięśniowe w plecach i zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie.

Czym kierować się przy wyborze podnóżka?

Gdy już podjęliśmy decyzję, że część naszych pieniędzy chcemy przeznaczyć właśnie na podnóżek, warto rozeznać się na rynku. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z wagi ergonomii na stanowisku pracy. To dlatego w sklepach możemy zaobserwować coraz więcej produktów mających na celu przynieść ulgę naszemu ciału. Które podnóżki możemy śmiało uwzględnić w swoich zakupach?

Na uwagę zasługuje podnóżek z wypustkami, które dodatkowo masują zmęczone stopy i polepszają ich ukrwienie. Przy zakupie podstawki pod nogi bardzo ważna jest zmienność kąta jej nachylenia. Dzięki temu możemy dopasować ją do optymalnej dla siebie pozycji.

Aby produkt cieszył się długą żywotnością, nie nabywajmy go po jak najniższej cenie. Istotna jest jego solidna konstrukcja, dobry materiał i wysoka jakość wykonania. Podnóżki powinny być oznaczone certyfikatem FIRA – charakterystycznym dla branży meblarskiej. Taki symbol jest gwarancją bezpieczeństwa i spełnienia najwyższych standardów.

W tym dziale  Jak wybrać szafy biurowe ?

Jeśli tylko podnóżek posiada wyżej wymienione cechy, możemy być pewni, że bardzo dobrze będzie nam się pracowało za biurkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *