Czego potrzebujesz używając kleju na gorąco? Sprawdź!

Klej to jeden z podstawowych komponentów używanych w najróżniejszych branżach i gałęziach przemysłu. Jest wykorzystywany na skalę przemysłową oraz mniejszych zakładach produkcyjnych, a także w domach do scalania różnorodnych materiałów. Roztopiony klej, np. w beczce wymaga użycia różnorodnych akcesoriów. Jednymi z nich są specjalistyczne węże do klejów.

Profesjonalne węże do klejów

Niezwykle gorący klej, który ogrzewany jest przy pomocy różnorodnych urządzeń, wymaga również zastosowania specjalistycznych węży do klejów. Dzięki nim praca jest bezpieczna, wydajna i ekonomiczna. Na rynku istnieje szeroki wybór tego rodzaju specjalistycznych akcesoriów, które dzięki swoim parametrom umożliwiają bezpieczną i optymalną pracę z gorącym klejem. W zależności od tego, gdzie będzie on używany i przede wszystkim w jakich warunkach, możemy wyróżnić węże w wersjach podgrzewanych elektrycznie oraz takich, które wykorzystują innych czynnik grzewczy, między innymi gorącą wodę, olej czy parę technologiczną. Muszą one oczywiście być dostosowane do warunków, w jakich będą pracować, więc niezwykle istotny jest materiał, z którego zostały wykonane. Dzięki nim klej przede wszystkim dużo łatwiej się dozuje i dłużej zachowuje on swoje klejące właściwości na najwyższym poziomie.

Węże podgrzewane elektrycznie

Tego rodzaju węże znajdują przede wszystkim zastosowanie jako podstawowe wyposażenie urządzeń do aplikacji termotopliwego kleju, czyli tzw. Hot-Melt. Te wysokiej jakości muszą oczywiście być wyprodukowane w standardzie EX, który odpowiada normom Unii Europejskiej i tym samym czyni je bezpiecznym i wydajnym komponentem do prac z gorącym klejem. Ich niewątpliwą zaletą jest optymalna temperatura na całej długości, co sprawia, że klej jest prawidłowo roztopiony, a dozowanie kleju dokładne i precyzyjne.
Z powodzeniem można ich używać podczas prac szczególnie niebezpiecznych, w tym zagrożonych wybuchem. Najczęściej produkowane są ze stali, teflonu, gumy i tworzyw sztucznych. Jako izolacja termiczna stosowana jest pianka silikonowa, co wpływa na utrzymanie stałej temperatury w obwodzie i tym samym ogranicza zużycie energii.

W tym dziale  Jak zabezpieczyć parkiet przed uszkodzeniem?

Węże ogrzewane innym czynnikiem grzewczym

Innym rodzajem wężów do Hot-Melt są akcesoria, które ogrzewane są w inny sposób niż przez prąd. W tym przypadku czynnikiem grzewczym jest najczęściej woda, olej lub para technologiczna. Pozwala to na zastosowanie ich w warunkach, które ze względu na brak energii elektrycznej uniemożliwiają zastosowania tych powyższych. Jest to na pewno nowoczesne technologiczne rozwiązanie, które pozwala na pracę także w utrudnionych warunkach. Charakteryzują się one oczywiście takimi samymi parametrami jak węże ogrzewane elektrycznie oraz mogą być stosowane w miejscach zagrożonych wybuchem. Jedne i drugie są tak wykonane, aby zapewniały stałą temperaturę, ciśnienie oraz były odporne na działanie tych czynników,
w tym także na gorący klej.

Sprawdź więcej: https://www.buehnen.pl/one4all/weze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *