Co zalicza się do usług home delivery?

Rosnące sklepy internetowe muszą zorganizować logistykę w taki sposób, żeby klienci pozostali zadowoleni, a szybkość dostawy się nie zmieniła. Jednocześnie koszty dostawy powinny zostać na tym samym poziomie. Jest to bardzo ważne, jeżeli zamierzamy sprzedawać produkty typowe oraz niestandardowe. Home Delivery jest świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy szybko dostarczyć produkty do klienta niezależnie od gabarytów.

Duży rozmiar przesyłek

Jest to dobre rozwiązanie w przypadku wysyłki dużych towarów. Najczęściej z tego typu usługi korzystają sklepy internetowo, jednak coraz częściej można spotkać sklepy tradycyjne, które także to wykorzystują. Najczęściej firmy zajmujące się sprzedażą mebli oraz sprzętu AGD korzystają z usługi home delivery. Jest to duża zaleta, ponieważ nie musimy osobiście jechać do sklepu, żeby zakupić dany produkt. Ważni są także operatorzy logistyczni, którzy odpowiadają za organizację transportu. Bardzo ważny jest fakt, żeby kierowca dostarczył produkt na miejsce w godzinach pracy magazynu. Istnieją trzy okna czasowe, któe mogą być dowolnie wybrane przez klienta.

Godziny pracy

Pierwsze okno czasowe to 8-13, drugie to 13-16, a trzecie to 16-21. Dlatego nie ma problemu z dopasowaniem się pod klienta, ponieważ usługa działa prawie przez cały dzień. Niektóre usługi home delivery realizowane są przez dwie osoby. W ten sposób firma ma pewność, że towar dotrze bezpiecznie na miejsce. Jest to ważne w przypadku produktów, które posiadają dużą wagę oraz gabaraty. Jednocześnie czasem potrzebny jest dodatkowy montaż oraz instalacja. Wszystkie samochody, które wykorzystywane są do home delivery są specjalnie przygotowane. Posiadają pasy mocujące oraz podłogę antypoślizgową, dzięki której produkty nie ulegną uszkodzeniu w czasie jazdy.

W tym dziale  Czy klient ma prawo reklamować sprzęt bez paragonu?

Dostarczenie produktów

Ważne jest także, że osoby odpowiedzialne za usługę home delivery sami oferują dostarczenie zamówionych produktów pod drzwi. To znaczy, że nawet jeżeli mieszkamy na wysokim piętrze to otrzymamy towar bezpośrednio do domu. Jednocześnie cała przesyłka jest odpowiednio zabezpieczona, a na towar często wystawiana jest gwarancja, która jest skuteczna w przypadku wad produktu. Taką reklamację możemy zgłosić bezpośrednio kurierowi podczas rozpakowywania paczki. Jeżeli zostaną przez nas rozpoznane jakieś wady produktu to powinniśmy to jak najszybciej zgłosić kurierowi, który spisze odpowiedni protokół.

Dodatkowy montaż

Jeżeli mamy zamówione produkty, które wymagają dodatkowego montażu to niektóre firmy oferują taką możliwość. Jest to dużą oszczędność czasu dla klienta. Specjaliści wykonują wtedy uchwyty oraz zagłówki i inne elementy, które trzeba ze sobą połączyć. Każdy sprzęt, który jest zamawiany usługą home delivery jest dokładnie instalowany oraz sprawdzany w celu poprawności działania. Jednocześnie konfiguracja przeprowadzana jest przez pracowników, którzy dokonują wszelkich ustawień. W ten sposób możemy korzystać ze sprzętu elektronicznego już od samego początku.

Dowiedz się więcej: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/home-delivery/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *