5 zasad współpracy z klientem podczas kampanii reklamowej na Facebooku

Kampania reklamowa prowadzona na Facebooku to coś, co może zdziałać cuda dla interesów firmy. Może rozkręcić sprzedaż i przyciągnąć klientów. Jej przygotowanie nie jest jednak proste. Trzeba mieć sporo wiedzy i umiejętności. Warto, więc pozostawiać takie zadania fachowcom. Jak współpracować z klientem podczas kampanii reklamowej, tak by dała ona najlepsze efekty?

Szczerość

Podstawą współpracy z klientem jest szczerość. Bardzo ważne jest, by udzielać mu wszystkich niezbędnych informacji dotyczących prowadzonej kampanii. Powinno się raportować efekty i poddawać je właściwej analizie. W żadnym wypadku nie powinno się zakłamywać danych, by próbować osiągać lepsze wskaźniki.

Dostęp do Pixela

Kampania reklamowa Facebook nie może obyć się bez Pixela. To krótki kod śledzący, który powinien być zainstalowany na stronie klienta. Jeśli jeszcze go nie ma, to musisz go zainstalować. W tym celu potrzebujesz dostępu do strony klienta. Pixel pozwala na tworzenie grup remarketingowych. Dzięki niemu można przygotować reklamę skierowaną wyłącznie do osób, które w ciągu ostatnich 30 dni odwiedziły stronę klienta. Jeśli klient ma już zainstalowanego Pixela to nie musisz prosić go o dostęp do strony, ani instruować, jak zainstalować go samodzielnie.

W tym dziale  Podstawowe oprogramowanie w firmie

Przedyskutuj cel kampanii

Zanim przygotujesz kampanię reklamową, koniecznie musisz przedyskutować z klientem jej cel. Musisz dowiedzieć się, co ma osiągnąć dana reklama. Czy ma być nastawiona na zdobywanie nowych klientów? Ma zwiększyć sprzedaż? Pełnić funkcje informacyjne? Budzić zainteresowanie odbiorców i uświadamiać im ich potrzebę? To bardzo ważne, żebyś wiedział po co właściwie pracujesz nad kampanią.

Ustal budżet

Przed rozpoczęciem kampanii musicie ustalić z klientem, jaki będzie jej budżet. Nie jest nigdzie powiedziane, że im więcej pieniędzy – tym lepsza i bardziej skuteczna kampania. Można wydać tysiące złotych , a efekty będą mizerne. Można też wydać kilkadziesiąt złotych i cieszyć się z gigantycznej konwersji. Wszystko zależy od doboru grupy docelowej dla kampanii reklamowej oraz przygotowania jej projektu. Wytłumacz klientowi jak dokładnie zostaną spożytkowane jego pieniądze. Wyjaśnij też, czy zaproponowany przez niego budżet to dobry pomysł, czy nie. Być może warto go zmniejszyć lub zwiększyć.

Przedyskutuj kreację reklamy

Kreacja reklamy to to, co widzą odbiorcy. Zanim ją opublikujesz, a kampania ruszy pełną parą, powinieneś pokazać ją klientowi oraz poczekać na jego akceptację. Niech potwierdzi, że tekst i grafiki są zgodne z jego oczekiwaniami. Pamiętaj, że na Facebooku bardzo ważny jest projekt przycisku oraz nagłówek. Zadbaj o to, by przyciągały użytkowników i zachęcały ich do kliknięcia. Jeśli Twój zleceniodawca zgłasza uwagi do projektu, to powinieneś je uwzględnić i zaproponować inną wersję kreacji. Pamiętaj, że zleceniodawca płaci za reklamę, ale Twoim zadaniem jest zadbanie o to, by była ona zgodna ze sztuką i skuteczna.

W tym dziale  System POS w małym sklepie. Czy warto inwestować

Źródło: https://digitalhill.pl/uslugi/kampanie-facebook-ads/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *