3 zalety sprawdzenia swojego potencjalnego kontrahenta. Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby

Zanim zdecydujemy się na współpracę z nowym kontrahentem, musimy sprawdzić, czy ewentualny partner biznesowy jest godny zaufania, a współpraca z nimi nie skończy się źle dla naszej firmy. Sposobów na sprawdzenie wiarygodności kontrahenta jest kilka. Najważniejsze, to znaleźć dobre źródła informacji o klientach. Jeśli nie umiemy tego zrobić, poprośmy o pomoc detektywa. Gdańsk zna jak własną kieszeń i wszystkiego szybko się dowie.

Dlaczego warto sprawdzać kontrahentów? Detektyw, Gdańsk i jego doświadczenie

Nierzetelni kontrahenci to jeden z najważniejszych problemów wielu firm, a to właśnie od partnerów biznesowych zależy jakość usług naszego przedsiębiorstwa. Jeśli okażą się oni niegodni zaufania, firma może wpaść w poważne kłopoty. Weryfikując potencjalnych partnerów biznesowych zagwarantujemy firmie stabilność działania niezbędną do rozwoju. Zanim zatrudnimy detektywa, Gdańsk możemy sprawdzić sami. Pierwszym, co robimy, by sprawdzić informacje na dowolny temat, jest wpisanie zapytania w wyszukiwarkę internetową. W ten sposób znajdziemy informacje, które pozwolą nam poznać internetowy wizerunek potencjalnego partnera biznesowego. Warto przeanalizować informacje prasowe na temat kontrahenta – jednak artykuły na dużych, wiarygodnych portalach znajdziemy zwykle tylko na temat bardzo dużych przedsiębiorstw. Powinniśmy też zajrzeć na fora i portale branżowe oraz stronę internetową i profile społecznościowe potencjalnego partnera. Znajdziemy tam sporo komentarzy od klientów i współpracowników, co da nam szerszy obraz firmy kontrahenta. Sprawdźmy ewentualnego partnera biznesowego także w oficjalnych rejestrach, takich jak Krajowy Rejestr Sądowy, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej lub Główny Urząd Statystyczny. Żeby znaleźć tam informacje o kontrahencie, musimy znać jego numer NIP lub REGON. Warto przejrzeć również Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych, a numer Krajowego Rejestru Dłużników kupimy w Centrali Informacji Krajowego Rejestru Sądowego.

W tym dziale  Szukasz idealnej propozycji finansowania? Dowiedz się czym jest kredyt odnawialny

Sprawdzanie kontrahentów. Detektyw, Gdańsk i różne instytucje

Wiarygodnym źródłem informacji na temat naszego kontrahenta może być Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a chcąc sprawdzić regularność opłacania składek, możemy poprosić przedsiębiorcę. W tajemnicy wystarczy zgłosić się do Urzędu Skarbowego, w którym uzyskamy informacje, czy dana firma jest czynnym płatnikiem podatku VAT. Możemy korzystać z Biura Informacji Gospodarczej, które gromadzą informacje o nierzetelnych firmach. InfoMonitor, Krajowy Rejestr Dłużników czy ERIF Rejestr Dłużników specjalizują się w szczegółowej analizie potencjalnego partnera biznesowego, przygotowując dla nas szczegółową charakterystykę danego przedsiębiorstwa. Sprawdzaniem wiarygodności kontrahenta zajmują się także detektywi, Gdańsk to duży rynek, na którym oferują swoje usługi. Ich praca jest bardzo szczegółowa – skupia się nie tylko na sprawdzeniu historii firmy. Wywiadownie docierają też do byłych pracowników przedsiębiorstwa, by u nich zasięgnąć opinii na jego temat. Ponadto sprawdzą wszystkie ewentualne tajemnice firmy.

Czasami kontrahenci zdają się być zgodni zaufania, a tak naprawdę mają sporo tajemnic. Dobry detektyw, Gdańsk i śledztwo to szansa na szybkie wykrycie ewentualnych nadużyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *