praca w banku

Finanse i rachunkowość a praca w banku

 

 

Praca w banku nie bez powodu jest kojarzona z prestiżem, wysokimi zarobkami i możliwościami awansu. Sposobem na jej uzyskanie i osiągnięcie zawodowego sukcesu jest podjęcie studiów na kierunku finanse i rachunkowość.

 

Jeden kierunek, wiele możliwości

W trakcie nauki poznasz tajniki mikro- i makroekonomii, nauczysz się zarządzać finansami firmy i opanujesz rachunkowość bankową. Dowiesz się także jak konstruować inżynierię finansową oraz prowadzić wiarygodne analizy gospodarcze. Jako student finansów i rachunkowości opanujesz także zasady oceniania opłacalności inwestycji oraz wyznaczania właściwych kierunków inwestowania w aktywa rzeczowe i papiery wartościowe w zależności od sytuacji rynkowej i kondycji państwa. To tylko cząstka wiedzy, którą zdobędziesz po ukończeniu tego trudnego, ale jakże perspektywicznego kierunku studiów. Po uzyskaniu dyplomu możesz budować swoją pozycję eksperta zarówno w instytucjach finansowych, jak i przedsiębiorstwach, które zatrudniają m.in. audytorów, księgowych czy też doradców podatkowych. Wybór konkretnej ścieżki zawodowej rozpoczyna się już na etapie przystąpienia do specjalizacji. W ofertach uczelni wyższych pojawiają się najczęściej takie specjalności, jak: rachunkowość i auditing, zarządzanie finansami, rachunkowość i podatki oraz rynek finansowy. Studenci II stopnia mogą wybierać jeszcze spośród specjalności: rynek nieruchomości, zarządzanie ryzykiem w finansach, rachunkowość zarządcza i controlling czy rachunkowość eurospółek.

W tym dziale  Jakie szkolenia dla nauczycieli?

Co zrobić, by dostać pracę w banku?

Jeżeli finalnym etapem realizacji Twoich zawodowych ambicji jest objęcie posady bankiera, to już teraz zacznij zgłębiać tajniki rynków finansowych. Aby objąć prestiżowe stanowisko pracy w banku, będziesz musiał opanować wiedzę z zakresu instrumentów finansowych charakterystycznych dla rynku pieniężnego, walutowego i kapitałowego oraz zrozumieć mechanizmy funkcjonowania giełdy papierów wartościowych. Nieobce staną się dla Ciebie również zagadnienia związane m.in. z funduszami inwestycyjnymi, domami maklerskimi oraz bankami inwestycyjnymi i komercyjnymi. Dopiero, gdy zrozumiesz skomplikowane zasady ich działania, będziesz mógł dołączyć do grona osób, które osiągają sukcesy w obszarze szeroko rozumianej bankowości. W opanowaniu wiedzy niezbędnej do pracy w banku pomoże Ci specjalność związana z rynkiem finansowym, która jest adresowana właśnie do przyszłych pracowników banków.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość mogą stać się początkiem międzynarodowej kariery, ponieważ ich absolwenci zyskują przygotowanie do podjęcia pracy w całej Unii Europejskiej, a także poza jej granicami. Choć studia nie należą do łatwych i wymagają dużego zaangażowania, to jednak warto się poświęcić, by po odebraniu dyplomu podjąć dobrze płatną pracę w prestiżowym miejscu.